Илнур Нурмөхәммәтов Биектау районында Яшьләр көнен бәйрәм итүдә катнашты

2024 елның 4 июле, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасының Биектау районында Яшьләр көненә багышланган бәйрәм чаралары узды. Чарада ТР Төзелеш, архитектура һәм торак-коммуналь хуҗалык министры урынбасары Илнур Нурмөхәммәтов катнашты.

Илнур Нурмөхәммәтов бәйрәм башында кунакларга сәламләү сүзе белән мөрәҗәгать итте. “Биектау яшьләренә, аларның эшчәнлегенә, иҗади ялкынына һәм иҗади инициативаларына чын күңелдән ышанам. Моннан ары да сез җәмгыять үсешенә лаеклы өлеш кертәчәксез, өлкән буыннар тарафыннан салынган рухи кыйммәтләрне саклап калачаксыз һәм арттырачаксыз дип өметләнәм.

Безнең республика, мөмкинлекләрегезне мөмкин кадәр күбрәк тормышка ашыра алсын өчен, барысын да эшли. Быел Биектау районында яшьләр сәясәте өлкәсендә берничә эре программа гамәлгә ашырыла, шул исәптән мәктәпләр, мәктәпкәчә учреждениеләр, яшьләр үзәкләре, авыл клублары һәм спорт объектларын төзү һәм капиталь ремонтлау.

Үзенең чыгышы ахырында Илнур Нурмөхәммәтов яшьләргә иҗади эшчәнлек, үз көчләренә ышаныч, тугры дуслар һәм мәхәббәт теләде.

Яшьләр көнен бәйрәм итү кысаларында “Мәктәпкә җыенырга ярдәм ит” хәйрия акциясе узды. Биектау районының булачак беренче сыйныф укучыларына канцелярия товарлары белән портфельләр тапшырдылар. Алар - күп балалы гаиләләрдәге балалар, МХО әгъзаларының балалары һәм сәламәтлек мөмкинлекләре чикләнгән балалар.

Чарада шулай ук ТР Яшьләр эшләре министры Ринат Садыйков һәм Биектау районы башкарма комитеты җитәкчесе Дамир Шәйдуллин катнашты.