"Россия Федерациясе ТКХ сферасында иҗтимагый тикшерү челтәре үсеше" IV Бөтенроссия семинар-киңәшмә үтте

2015 елның 25 сентябре, җомга
РФ Иҗтимагый палатасында "Россия Федерациясе ТКХ сферасында иҗтимагый тикшерү челтәре үсеше"  IV Бөтенроссия семинар-киңәшмә үтте. Чараны Социаль инфраструктура, җирле үзидарәсе һәм ТКХ үстерү буенча комиссия һәм "ТКХ контроль" НП оештырды.
Катнашучылар ТКХ сферасында иҗтимагый тикшерү буенча региональ үзәк эшчәнлекләренең нәтиҗәләре буенча фикер алыштылар.
Семинар кысаларында ТКХ реформалаштыруына ярдәм итү Фонды күзәтүчән советы рәисе Сергей Степашин, социаль инфраструктурасын үстерү буенча ОП РФ Комиссия рәисе Игорь Шпектор, РФ Төзелеш һәм ТКХ министры урынбасары Андрей Чибис, "ТКХ реформаштыруына ярдәм итү фонды" генераль директоры Константин Цицин чыгыш ясадылар.
Татарстан Республикасыннан чарада "Татарстан Республикасы ТКХ сферасында иҗтимагый тикшерү буенча региональ үзәк" башкарма директоры катнашты.